0 (312) 419 00 02 - elsa@elsatercume.com
  • Facebook
  • Twitter
  • Plus
  • Linkedin

Akademik Çeviri

Tez, eğitim bilimleri, sosyal bilimler, sunum dosyaları araştırma makaleleri vb. dokümanlar.
 

Akademik Çeviri- Tez Çevirisi - Makale Tercümesi

Akademik çeviriler adından da anlaşılabileceği üzere akademik çevrelerin eğitimleri sırasında veya akademik hayatında yazdıkları her türlü metnin istenilen dile tercüme edilmesinden ibarettir. Bu alanda en çok ihtiyaç duyulan tür makale ve tez çevirileridir. Bazı bölümlerdeki lisans veya yüksek lisans öğrencilerinin mezun olurken tez çevirilerini çeşitli dillere çevirmeleri istenmektedir veya bu çeviriler gerekebilmektedir. Akademisyenler veya öğretim üyeleri ise çeşitli dergilerde araştırmalarına dair makalelerini yayımlamak için, yazdıkları makalelerin veya araştırma metinlerinin çevirilerine ihtiyaç duyarlar.

Bizler mütercim tercümanlık mezunu olarak akademik dilin nasıl olması gerektiğini, ve akademik çevirinin mahiyetinin ne olduğunu gayet iyi biliyor, üstlendiğimiz işleri de o hassasiyetle yapıyoruz. Google`ı daha doğrusu Google çeviri  aracını kullanarak kendi tezini veya makalesini çevirip üzerinde oynama yapan kişilerin nihayetinde yine bizden çeviri talebinde bulunması, bu alanda bizi farklı kılan özelliklerden en önemlisinin gayet iyi anlaşılmasına dair iyi bir örnektir.  

Akademik çeviri kalitesi metin yazarının kariyeri açısından hayati önem taşır, dolayısıyla çeviri de aynı derecede önemlidir. Yabancı akademik komisyonlara veya doktora tezlerinin değerlendirileceği yabancı komisyonlara verilecek çeviri kalitesi düşükse kişinin akademik kariyeri bakımından sıkıntı yaşanabilir. Çeviri sahipleri genelde çevirileri daha ucuza yaptırmak için yeterince tecrübe sahibi olmayan kişileri tercih ettiklerinden dolayı istenen kaliteye ulaşamayabilmekte ve çeviriyi yeniden yaptırmak zorunda kalabilmektedir. Bu durumda onlar için maliyet neredeyse iki katına çıkmış, hem de gereğinden fazla zaman kaybı yaşanmış olmaktadır. 

Tüm bu olası sıkıntıların önüne geçmek ve ödediğiniz ücretin karşılığını tam olarak almak adına Elsa Tercüme Merkezi sizin için ideal bir çözüm merkezidir. 
Çeviri kalitesi kadar hızının da siz değerli müşterilerimiz için önemli bir kriter olduğunu hesaba katarsak, makale çevirisi, tez çevirisi vb. ihtiyaçlarınız söz konusu olduğunda hiç tereddüt etmeden Elsa Tercüme kalitesine güvenebilirsiniz. İlgili dokümanlarınıza en uygun teklifi almak için lütfen bizimle irtibata geçininiz. 

"İyinin İyisi Değil, En İyisi" ilkesiyle çalışan Elsa Tercüme Merkezi olarak bizler her türlü akademik çeviri hizmeti için daima yanınızdayız. 

Elsa Tercüme 2023 © All Rights Reserved. | Web Tasarım: Turna Medya Reklam®