0 (312) 419 00 02 - elsa@elsatercume.com
  • Facebook
  • Twitter
  • Plus
  • Linkedin

Hukuk Çevirisi

Hukuki Tercüme hukuk metinlerinin veya hukuksal içeriğe sahip dokümanların çevrilmesinden ibarettir. Hukuk çevirisi ihtiyacı hemen her sektörde gündeme gelmektedir. Doğrudan mahkeme belgelerinin yanı sıra alım satım sözleşmeleri, distribütörlük anlaşmaları, kira kontratları, icra belgeleri, beyannameler ve noterlik işlemlerde kullanılan belgeler genelde hukuksal içeriğe sahiptir. Bu belgeler ticari faaliyetler açısından büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla tercümelerinin de hatasız bir şekilde tecrübeli ve yetkin kişiler tarafından yapılması gerekir. 

Hukuk çevirisi 
objektif olarak ve metne bağlı kalınarak yapılmalıdır. Zira dava süreçlerinde gerekli olan
tercüme işlemleri bu süreci etkileyebilir. Hepsinde öte, en basitinden, şirketlerin yurt dışı temsilciliklerinde gerekli tüm işlemlerin yürütülebilmesi için bir kişi yetkili kılınır ve bu yetkiye istinaden kendisine vekâlet verilir. Bu vekâletnamenin dahi eksiksiz bir şekilde çevrilmesi verilen yetkilerin tam anlamıyla icra edilmesini sağlayacaktır. Aksi durumda yetkili kişi resmi olarak gerekli girişimlerde bulunamaz ve bu da şirket faaliyetlerine olumsuz yansır.

Hukuk Bürolarına Yönelik Hızlı ve Güvenilir Çeviri 

Uluslararası dava dosyalarının, örneğin boşanma davası, davanın görüldüğü yerde işleme alınabilmesi için bu dosyaların
yeminli tercüman tarafından yeminli tercüme edilmesi ve ardından noterden tasdik ettirilmesi gerekmektedir.
Bu alanda sayısız dosya çevirisi yaptığımızdan dolayı kendimize ve ekibimize olan güvenimiz son derece yüksektir. 
Büyük hukuk bürolarının uluslararası şirketlere dair üstlendiği davalarda ortaya çıkan çeviri ihtiyaçları bakımından şimdiye kadar birçok önde gelen hukuk bürosuna hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Mahkemeye sunacağınız çeviri dosyasının kalitesi bile sizin açınızdan bir prestij demektir. İlgili mahkemece okunan bu dosyanın çevirisi kalitesiz ve anlaşılmaz ise zaten heyetin bunu okuma isteği de kalmayacaktır, baştan savma bir iş yaptığınız düşünülecektir. Hem kendi prestijiniz açısından hem de müvekkilinizin prestiji açısından sunduğunuz çevirinin kaliteli olması avantajınıza olacaktır. Bundan dolayı işinizi şansa değil profesyonellere bırakarak girdiğiniz tüm uluslararası davalarda kazanan taraf olmayı kolaylaştırabilirsiniz. 

Çevirilerin doğruluğu ve kalitesi açısından aklınızda herhangi bir soru işareti olduğunda lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Çünkü hukuk çevirisi alanında uzmanlaşmış tercüman ekbimiz tarafından yapılan tüm çevirileri takım liderimiz ve koordinatörümüz tekrar gözden geçirmektedir. Size gerekli tüm bilgiyi eksiksiz olarak vereceklerdir. 
Bizler bütün işlerin acil ve gizlilik ilkesine tabi olduğunun bilincinde olarak, bir yandan kaliteli çeviri yaparken bir yandan da hızlı hizmet sunmaya gayret ederek edindiğimiz alışkanlıkla şuanda Türkiye`nin en hızlı ve kaliteli tercüme bürosu olduğumuzu ifade etmekten mutluluk duyuyoruz. 
İster bireysel olsun ister kurumsal, bütün müşterilerimizin hızlı ve kaliteli hukuk çevirisi ihtiyaçları için Elsa Tercüme Merkezi ideal bir çözüm noktası olacaktır. 

Kaliteli Hukuk Çevirisi

Hukuk çevirisi alanındaki tüm bu ihtiyaçlarınıza yönelik olarak Elsa Tercüme Merkezi, uzman yeminli tercüman kadrosuyla tüm Türkiye genelinde tam hizmet sağlamaktadır. Tercümanlarımız Türkiye`nin önde gelen Üniversitelerinden Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi mütercim tercümanlık / çeviribilim bölümlerinden mezun deneyimli kişilerdir.
Yılların birikimi ve kazandığımız tecrübeyle hukuk çevirisi alanında oldukça yetkin bir şekilde hızlı, profesyonel ve kaliteli hizmet sağlıyoruz. Sahip olduğumuz bu tecrübenin sizlere de yansıması için bizden ilgili dosyanız veya belgeleriniz için hızlıca teklif alabilirsiniz. Çeviride yüksek standardı gözetirken bir yandan da uygun fiyat politikasını dikkate alarak siz değerli müşterilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. 
Acil işiniz varsa, kaliteden ödün vermeden çabuk bir şekilde uygun fiyata halletmek istiyorsanız adresiniz Elsa Tercüme Merkezi olmalıdır. 

Yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme ihtiyacınız olduğunda Ankara dışındaysanız evraklarınızı gerekli onay işlemlerinin ardından kargo ya da e-postayla gönderiyoruz. Ankara`daysanız kurumsal müşterilerimiz için olmak üzere yine gerekli noter onay işlemini yaptırıp evraklarınızı size teslim ediyoruz. 

Hukuki tercüme alanında sıkça çevirisi yapılan bazı belge türleri şöyledir; Mahkeme belgeleri, vekaletname tercümesi, sözleşme ve anlaşma, imza sirküleri tercümesi, patent çevirisi, idari şartname tercümesi, dava dosyası, iddianame tercümesi, kira kontratı, zeyilname, taahütname, icra belgeleri vb.

"İyinin İyisi Değil, En İyisi" ilkesiyle çalışan Elsa
Tercüme Merkezi her türlü hukuk çevirisi işlemi için daima hizmetinizdedir.

Elsa Tercüme 2023 © All Rights Reserved. | Web Tasarım: Turna Medya Reklam®