0 (312) 419 00 02 - elsa@elsatercume.com
  • Facebook
  • Twitter
  • Plus
  • Linkedin

Teknik Çeviri

 

Teknik çeviri özel bir alana yönelik olarak yazılmış metinlerin çevrilmesinden ibarettir. Diğer dallar gibi yoruma açık değildir. Örneğin herhangi bir sektörde üretilen yeni bir ürünün kullanım kılavuzu sadece o ürünün özelliklerini ve kullanım koşullarını kapsar.  Bu da tercümeyi yapacak olan tercümanın o alanda teknik tercüme konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmasını gerektirir. Teknik çeviri konusu ve alanı itibarıyla çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Otomotivden makina imalata, bilişimden beyaz eşyaya, elektrik elektronikten tekstile kadar uzanan çok farklı sektörlerde teknik tercüme yapılmaktadır. 

 

Teknik Çeviri Ankara

 

Yurt dışından ithal edilen ürünlerin yeni serileri imal edildiğinde distribütörler vasıtasıyla Türkiye`de satışa sunulabilmesi için ürünün teknik özelliklerini içeren evrakların ve ürün sertifikalarının yeminli tercüme bürosu tarafından çevrilip noter onayı yaptırılması gerekir. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, İzmit gibi büyük sanayi kentlerinde imalat, ithalat ve ihracat yoğun olduğundan teknik tercüme ihtiyaçları sıkça gündeme gelmektedir. 
 

Elsa Tercüme olarak bizler bu ihtiyaçlara deneyimli tercümanlarımızla birlikte özenli bir şekilde karşılık vermekteyiz. 
Yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme ihtiyacınız olduğunda Ankara dışındaysanız evraklarınızı gerekli onay işlemlerinin ardından kargo ya da e-postayla teslim ediyoruz.

 

Kaliteli Teknik Çeviri

Kimi metinlerde çok detaylı teknik bilgilere yer verildiğinden dolayı bu metinlerin büyük bir hassasiyetle ele alınması gerekmektedir. Kimi zaman çeviri hatalarından dolayı ilgili komisyonlara sunulan teknik dokümanlar komisyon tarafından reddedilebilmekte ve bu da müşteriler için hem zaman kaybı hem de ek maliyetlere neden olmaktadır. Yukarıda saydığımız tüm bu alanlarda Elsa Tercüme Merkezi olarak yıllardan beri edinmiş olduğumuz tecrübemiz ve Türkiye`nin önde gelen üniversitelerinin ilgili bölümlerinden mezun çok deneyimli tercümanlarımız ile çok üst düzey işler yapmakta, ihtiyaçlarınıza tam manasıyla cevap vermekteyiz. Bizler edinmiş olduğumuz bu tecrübeyi ve profesyonelliği, bizimle henüz tanışmamış olan müşterilerimizle de paylaşıp verimli bir işbirliği sürecine girmeyi ümit ediyoruz. İlgili dokümanlarınızın çevirisi için en uygun teklifi almak üzere dosyalarınızı bize göndermeniz yeterli olacak ve size çok hızlı bir geri dönüş yapılacaktır. 

Hızlı ve Güvenilir Teknik Çeviri Hizmeti

Belirttiğimiz nitelikte çeviri hizmetini siz değerli müşterilerimize sağlarken bir yandan da zamanın sizin için çok değerli olduğunun bilincinde olarak üstlendiğimiz çeviri işlerini en hızlı şekilde bitiriyoruz. Bu noktada Türkiye`nin en hızlı hizmet veren tek tercüme bürosu olduğumuz konusunda iddialıyız.  

Uygun Fiyata Yüksek Standart
Hız ve kalitenin yanısıra uygun fiyatların siz değerli müşterilerimiz için en temel kriterlerden biri olduğunu dikkate alarak sizlere mümkün olan en uygun fiyat teklifimizi sunuyoruz. Bu itibarla, fiyatlarımız kalitemize göre her zaman daha düşüktür. 

 

Teknik tercüme işleminin sıkça yapıldığı bazı belgeler şöyledir; teknik şartname, ürün katalogları, kullanım kılavuzu, bakım onarım raporu, fizibilite raporu, servis kitapçığı, garanti belgesi, deneyler vb.  

 
"İyinin İyisi Değil, En İyisi" ilkesiyle çalışan Elsa Tercüme Bürosu her türlü teknik tercüme işlemi için daima hizmetinizdedir.     
Elsa Tercüme 2023 © All Rights Reserved. | Web Tasarım: Turna Medya Reklam®