0 (312) 419 00 02 - elsa@elsatercume.com
  • Facebook
  • Twitter
  • Plus
  • Linkedin

Tıbbi Çeviri

Tıbbi araştırma tercümesi, cihaz ve ürün tanıtım tercümesi, kullanım kılavuzu tercümesi, ilaç prospektüsü tercümesi vb.

Tıbbi çeviri tıp alanında yazılmış metinlerin Türkçeden diğer dillere ve diğer dillerden Türkçeye çevrilmesini ifade eder. Tıpta birçok farklı dal olduğundan metin türleri de bu doğrultuda farklılık göstermektedir. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan tıbbi makaleler tıp biliminin evrenselliğine nasıl katkıda bulunuyorsa, bu tür makalelerin çevirisi de farklı dil bölgelerinde tıbbın gelişmesine ve bilgi birikiminin artmasına yardımcı olmaktadır.

Yapılan araştırmalar sonucu her gün yeni keşifler yapılmakta, yeni ilaçlar ve tıbbi cihazlar üretilmekte. Bu tip buluşların ve cihazların bulunduğu veya üretildiği bölgenin dışında da aktif olarak kullanılabilmesi için kapsamının, muhteviyatının ve teknik özelliklerinin bilinmesi gerekmektedir. Örneğin ilaçların prospektüslerinin, cihazların kullanım kılavuzlarının, yeni çıkan hastalık tanımlarının ve tedavi yöntemlerinin iyi bilinmesi lazım ki ilaçlar veya cihazlar gerektiği şekilde kullanılıp hastaya müdahale edilebilsin. İşte tüm bunların mümkün olabilmesi kaliteli bir tıbbi çeviri sürecine bağlıdır.

Tıbbi çeviri alanında tüm bu bilgi aktarımı tabi ki sadece yazılı çeviri vasıtasıyla gerçekleşmiyor. Hemen her gün hem ülkemizde hem başka ülkelerde tıp alanında kongreler, paneller, seminerler, konferanslar düzenlenmekte. Bu toplantılar sırasında sözlü olarak yani simultane veya ardıl olarak tıbbi çeviri yapılmaktadır. Görsel anlatımlarla birlikte konular dinleyiciye daha anlaşılır olarak sunulmaktadır. Sözlü çeviri yoluyla zamandan kazanarak hızlı bir bilgi paylaşımı sağlanmaktadır. 

Tıbbi çeviri  alanında hem yazılı çeviri bakımından hem de sözlü çeviri bakımından Elsa Tercüme kalitesine güvenebilirsiniz. Zira özel alan seçimini tıbbi çeviri üzerine yoğunlaştırmış arkadaşlarımız vasıtasıyla mümkün olan en sağlam tıbbi çeviriyi garanti ediyoruz. Ayrıca yapılan yazılı tercümeleri yeminli tercüman olan firma yetkililerimiz de bizzat gözden geçirerek hata riskini en aza indirmektedirler. Ankara merkezli olarak faaliyet gösteren firmamız başta İstanbul ve İzmir olmak üzere Türkiye`nin her yerine, hatta yurt dışına da hizmet sağlamaktadır.

"İyinin İyisi Değil, En İyisi" ilkesiyle çalışan Elsa Tercüme her türlü tıbbi çeviri işlemi için daima hizmetinizdedir.

Elsa Tercüme 2021 © All Rights Reserved. | Web Tasarım: Turna Medya Reklam®