0 (312) 419 00 02 - elsa@elsatercume.com
  • Facebook
  • Twitter
  • Plus
  • Linkedin

Yazılım Çevirisi

Virüs programı çevirisi, program yazılımları ve yerelleştirme işlemleri. 

Yaygın olarak kullanılan bütün virüs programları ve diğer önemli program yazılımları yabancı kaynaklıdır. Bunları üreten şirketler Türkiye`de de pazara açılmak için ilgili  programların Türkçe çevirisine ihtiyaç duymaktadırlar. Yazılım çevirisi doğası gereği başka hiçbir çeviri türüne benzemez. Cümle yapılarından ziyade komut dizilimleri ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla bu alanda çeviri yapacak tercümanın özellikle bu alanda tecrübeli olması gereklidir. Bu gibi çevirilerde hangi terimlerin çevrilip hangi terimlerin çevrilmeyeceği arasında seçim yapmak önemlidir. Çünkü bazı kullanımlar özel bir şeyi ifade edebilmekte veya bazen ürün adı olarak kullanılabilmektedir, ancak ürün adı olarak kullanılsa bile çeviriyi yapan tercüman bunun bir ürün olup olmadığını bilmeyebilir, bundan dolayı çevirme gereği duyabilir. İşte tam da bu noktada araştırma, bilgi edinme ve tecrübe söz konusu olmaktadır.
Örneğin uzaktan yardım amaçlı komut programı için kullanılan Endpoint Manager ifadesinin bir ürün adı veya özel kullanım olduğunu bilmeyen tercüman bunu çevirebilir. Bu gibi tercihlerin doğru yapılması için deneyim ve bilgi sahibi olmak şarttır.

Elsa Tercüme Merkezi olarak üstlendiğimiz ve başarıyla tamamladığımız birçok yazılım çevirisinin bize kazandırdığı tecrübeden dolayı diğer tüm alanlarda olduğu gibi yazılım çevirisi alanında da etkin ve hızlı bir hizmet sunuyoruz. Bu konuda referanslarımız bizim en büyük başarı yüzümüzdür. Birbirinden değerli referanslarımız hakkında bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ayrıca istenen yazlımların çevirisi için her zaman kullanılan yazı araçları yeterli olmamaktadır. Yazılıma özel belli programlar vasıtasıyla çevirinin yapılması istenebilmektedir. Sadece iyi bir çeviri yeterli olmayıp bu programları da etkin bir şekilde kullanabilme becerisi bizi yazılım çevirisi konusunda hep önde taşır. 

Elsa Tercüme Merkezi  uzman kadrosuyla ve engin birikimiyle siz değerli müşterilerimize bu alana yönelik ihtiyaçlarınızda ideal bir çözüm ortağıdır.  

"İyinin İyisi Değil, En İyisi" ilkesiyle çalışan Elsa Tercüme Merkezi her türlü yazılım çevirisi için daima hizmetinizdedir. 
Elsa Tercüme 2021 © All Rights Reserved. | Web Tasarım: Turna Medya Reklam®